Weterynarz łeba

Kupujemy psa

W końcu zdecydowaliście się na psa. Po długim okresie czasu poszukiwań właściwiej rasy, wielokrotnych przemyśleniach czy to aby na pewno jest coś dla was, zasięganiu rad całej rzeszy znajomych o tym, jak z takim zwierzęciem się żyje, wreszcie podjęliście decyzję. Jesteście gotowi robić mu jeść, opiekować się, przyzwolić, aby weterynarz otoczył go opieką leczniczą, wstawać o brzasku i iść na spacer, zamiast włączać telewizor – przecież w pewnym sensie chodziło o to, by więcej się ruszać. Ale przede wszystkim myślicie tylko o tych ślicznych oczach, delikatnej sierści oraz wesołości, która przejawia się nie tylko w trzepotaniu ogonem jak opętany czy lizaniu ci twarzy, gdy wejdziesz do domu. 
Pamiętaj, jeśli raz wpadniesz w miłość do zwierząt, potem nie będzie już dla Ciebie odwrotu. Nie będziesz już przenigdy czuł się doskonale bez zwierzaka w domku.
Jest jednak parę spraw, o których musisz wiedzieć nim przystąpisz do opieki nad twoją nadchodzącą miłością. Zapamiętaj, żeby od samego początku troszczyć się o jego zdrowie oraz nie bagatelizować bolesnych przejawów. Weterynarz, którego wybierzesz, powinien być faktycznie wyśmienitym ekspertem – inaczej swoim nieodpowiednim leczeniem może zepsuć futrzakowi zdrowie a także przyczynić się do tego, że jego życie będzie krótsze a w dodatku bardziej chorowite.
Prócz tego, sporo zależy od tego, w jakich warunkach żyjesz i na jaką rasę się decydujesz. Jeśli jest to nieduży czworonóg trzymany w bloku, musisz pogodzić się z myślą wychodzenia przynajmniej na chwilę jakieś trzy razy dziennie – czasem więcej, rzadko mniej w zależności od wymagań. Nie daj się zwieść ponurym opiniom, że taki zwierzak jest mniej szczęśliwy aniżeli takie, które mogą wybiegać się w mieszkaniu z ogródkiem – nie wszystkie rasy tego wymagają, a psy danego gatunku również różnią się od siebie charakterem a w dodatku charakterem. Czasami czworonóg woli wąchać pół godziny kępkę trawy aniżeli zasuwać w tym czasie, a wpuszczony do ogrodu, po pewnym czasie zaszyje się w jednym miejscu i postanowi toszkę poleżeć. Może jednak zdarzyć się tak, że nawet maluch będzie miał potrzebę sprinterską – wtenczas lepiej, by ktoś u was w budynku miał podobną, gdyż w przeciwnym razie pogryzione meble a także buty gwarantowane i pomoże tylko weterynarz!
Właściwym pomysłem w takim przypadku, szczególnie jeśli żyjecie w mieście, będzie zabieranie psa ze sobą w różnorodne miejsca – zamiast podjeżdżać wozem do sklepu, idź do niego piechotą ze smyczą u boku, albo nawet przyucz czworonoga do biegania przy rowerze. Na nieszczęście we dzisiejszym społeczeństwie rzadko kiedy występuje szansa zabierania futrzaka do pracy, czasem jednakowoż zdarzy się ekipa z otwartym sercem – wówczas zwierzak jest niesłychanie dużym źródłem rozkoszy dla wszystkich kolegów. 
Posiadanie czworonoga to źródło ogromnej radości przez lata i to bez wątpliwości należyta decyzja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.