Tampony łańcut

Sposób na pewność siebie w czasie okresu

W ludzkim organizmie codziennie następuje tysiące przeróżnych procesów fizjologicznych, które są konieczne do tego, by ustrój działał dobrze. Należy jednak pamiętać, że przez długie stulecia ludzie nie posiadali nadto dogłębnej wiedzy na temat pracy systemu. W wielu przypadkach sprawiło to, że zamiast tego używali zabobonów, ażeby uzasadnić sobie wiele aspektów zdrowotnych z życia codziennego. Sporo z tych zabobonów pozostawia odciski w kulturze współczesnej. Jednym z tematów, który wciąż uznawany jest za kontrowersyjny jest temat krwawienia miesięcznego u pań. 
Panie przez bardzo długo uważane były jako osoby defektowe oraz pełne grzechu. Czasem nawet mniemano, że po kryjomu robią układy z czartem! Miesiączka była honorowana za znak kobiecego zepsucia. Jednak za jednym zamachem panowała świadomość, że żadna pani nie jest w stanie zajść w ciążę oraz urodzić malucha bez rozpoczęcia miesiączkowania. Krwawienie miesięczne było w związku z tym tematem tabu i pozostałości tego z jakim obciachem to kiedyś uważano, można widzieć do dzisiaj. Cały czas bowiem bardzo wiele kobiet niechętnie rozmawia na tematy nawiązujące do miesiączki. 
Przykładowo, niewiele kobiet czuje się komfortowo dyskutując o środkach higienicznych wykorzystywanych podczas okresu. W najwyższym stopniu tradycyjną formą jest użycie podpasek higienicznych, które dzisiaj są tak cienkie a przy tym chłonne, że panie ledwo zauważają ich użycie. Natomiast z powodów bardziej pożytecznych, coraz to więcej kobiet postanawia zacząć użytkować tampony.
Tampony także zainspirowały mnóstwo legend i zabobonów. Niektórzy mylnie sądzą, że dama nie może ich używać przed zaczęciem współżycia seksualnego. Z kolei jest to całkowicie możliwe, pod warunkiem że odpowiednio mały rozmiar pozostanie użyty, żeby nie powodować najmniejszego dyskomfortu. 
Kiedy tampony są bardzo dobrze dopasowane, to są niemalże właściwie niewyczuwalne przez kobietę. Do tego są znacznie bardziej chłonne niż jakakolwiek podpaski i starczają na dłużej, zapewniając wygodę kobiecie, która nie musi się już troskać, że nastąpi do przecieku a także wstydliwego zabrudzenia jej ubrania. 
Drugim dylematem, jaki mają tampony to fakt, że sporo kobiet boi się ich aplikacji. Tymczasem tampony są niezwykle banalne do aplikacji. Po kilku próbach niewątpliwie każda kobieta będzie się sobie dziwić, że niegdyś się tego obawiała. W razie obiekcji, tampony na każdym swoim opakowaniu mają dołączoną instrukcję obsługi. Dlatego też nie ma mowy, że ktoś sobie z tym nie da rady. 
Każda kobieta zmaga się z miesiączką co miesiąc. Nie ma niemniej jednak powodu, aby był to czas utracony na dokuczliwość a przy tym ból. Dlatego też tampony są należytym rozwiązaniem, które pozwolą każdej kobiecie poczuć się bez ryzyka w swoim ciele.


Możliwość komentowania jest wyłączona.